1.SHbL BA-Záhorie: Stupava i Jokerit prvé zápasy zvládli

By Michal Runák - Posted on 06 jún 2011

Semifinále sa zatiaľ vyvíja podľa papierových predpokladov.

Jokerit Petržalka  1:0    HKL-MJM Petržalka

Gól: Antal

Veľké semifinálové derby dvoch odvekých Petržalských rivalov prinieslo strhujúce divadlo s jediným gólom , ktorý padol už v druhej minúte zápasu z hokejky krídelníka Jokeritu Eduarda Antala. .V prvej tretine mal viac z hry Jokerit no HKL MJM na konci druhej tretiny vyrovnalo hru a skoro sa otriaslo z úvodného gólu domácich . Veľkú šancu na vyrovnanie v druhej tretine prepásol útočník Branislav Fábry, ktorý po chybe Ďudíka brankára Jokeritu - juniorského majstra sveta Andreja Letka ani na dva krát neprekonal. Na druhej strane nemali šťastie v zakončení postupne Augustín, ktorý nastrelil žrď bránky Schickhoffera, Robo Kováč , ktorý neprepasíroval loptičku do bránky výborného brankára HKL MJM ani na dva kráť a rovnako tak Radoslav Kováč , ktorý svoj bravúrny slalom medzi hráčmi hostí zakončil strelou do lapačky brankára . S blížiacim sa koncom zápasu v tretej tretine HKL MJM zatlačilo Jokerit do defenzívy a vynútilo si 5 presilových hier a najmä tá na konci stretnutia , ktorá znamenala presilovku 5 na 3 a dokonca pri odvolaní brankára v posledných 45 sekundách zápasu prevahu až o troch mužov v poli mohla sláviť úspech . No pozorná obranu žolíkov s famóznym Andrejom Letkom v bráne už vyrovnanie nepripustila . Jokerit sa teda ujal vedenia 1 : 0 na zápasy a séria sa sťahuje do Ružinova , kde v sobotu od 13.00 hod začína odvetný zápas tentoraz budú domácimi hokejbalisti HKL MJM. 3 hviezdy zápasu : 1. Letko - Jokerit, 2. ,Schickhoffer - HKL MJM 3. Antal - Jokerit

STAV SÉRIE: 1:0

Lizards Stupava 6:4   HBT Slovan Fans

Góly: M. Zelenák 2, Danko, Priechodský, Strapák, Špoták - Kovalík, Sodoma, Nemec, Rzavský

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)