Žitňanský mieri do Gorazdu


By joziva - Posted on 12 január 2011

Klub prvej FHbL Gorazd hlási prvú novosezónnu posilu.

Po nie práve najúspešnejšej sezóne možno v Sv.Gorazd svitá na lepšie časy. Historicky najúspešnejší klub FHbL oznámil prvé rozšírenie svojich radov. Do tímu prichádza Anton Žitňanský.

"Je to tak, naše mužstvo získalo mimoriadne cennú posilu. Tóno je veľmi platný hráč, i keď bude u nás nastupovať na pozícii brankára. Má skúsenosti, ktoré budeme potrebovať a verím, že jeho usmernenia budú prospešné pre našu hru. Do novej sezóny by sme mali vstúpiť s brankárskou dvojicou Žitňanský - Ernest. Sme veľmi radi, že dal prednosť našemu tímu, aj keď vie, v akej situácii sa po uplynulej sezóne nachádzame," povedal zástupca Gorazdu Ján Ivančík.

Jeden z najlepších strelcov ako brankár

Gorazd mal o služby Žitňanského záujem už dlho. V predošlých sezónach dal prednosť Revcu, či ARC, no napokon zamieril do "trojhviezdičkového" klubu. Hoci v Nitre je vychýrený najmä kvôli nekompromisnej strele, rýchlosti a svojej technike, v novom tíme bude hrať na pozícii gólmana.

"Hrať nemôžem, hoci by som veľmi chcel," povedal Anton Žitňanský pre TOPhbl.sk a pokračoval: "Pri hraní futbalu som si zranil členok. Natrhol som si väzy a hru v poli si už asi nevyskúšam. V bráne však nebude zaťažený. S brankárskym postom už mám skúsenosti, takže sa teším na nový začiatok."

Sklamanie v minulej sezóne bolo pre talentovaného zakončovateľa mimoriadne. Vo FHbL bol vychádzajúcou prvoligovou hviezdou, darilo sa mu aj v NHbL, kde získal premiérový titul. Prišla príležitosť hrať aj v extralige U19, no svoj návrat uponáhľal.

"Hral som za Revco, ARC a v NHbL za Rebels. Dostal som aj ponuku zahrať si extraligu U19. Všetko bolo vybavené a veľmi som sa na to tešil, avšak po zranení som už nemohol hrať," smutne poznamenal Žitňanský.

Od novej sezóny možno očakávať aj znovuzrodenie Gorazdu. Aspoň nová posila klubu v to verí. Bývalý najlepší klub sa v posledných ročníkoch trápil a uplynulá sezóna bola skutočnou katastrofou.

"Mal som aj iné ponuky, avšak tie nebudem konkretizovať. Chcel by som klubu pomôcť k lepším výsledkom," vyslovil sa nový brankár čierno-červených a na margo vytúženého umiestnenia doložil: "Očakávam umiestnenie do desiateho miesta."

Nové posily v štádiu rokovania

Vo FHbL sú momentálne ťažké časy. Množstvo velikánov zaniklo a aj Gorazd ako zakladajúci klub sa tomu vyhol len o vlások. Takúto situáciu už nechcú v klube zažiť.

"Minulý ročník bol pre nás skutočne náročný, pretože sme museli zložiť káder veľmi narýchlo. Boli sme radi, že sa nám ho podarilo dohrať. Dúfam, že tento rok tomu predídeme a budeme schopní bojovať o vyššie priečky.  Liga bude dlhá, veď má až tri časti," povedal Ivančík a na margo nových posíl doložil: "Niečo je rozpracované, avšak nič konkrétne hotové."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.