Žilina i Kežmarok znížili, Vrútky stoja na pokraji priepasti

By Ján Ivančík - Posted on 17 apríl 2010

Extraligové play-off pokračovali tretími zápasmi prvého kola. Tie priniesli i niekoľko prekvapení. To najnepríjemnejšie zažili Vrútky. Výsledky tretích zápasov štvrťfinále:

Výsledky štvrťfinálových súbojov extraligy mužov:

Martinskí víťazi základnej časti ďalšie prekvapenie na svoje tričko Skaličanom pripísať nedovolili. Skvelou záverečnou tretinou jasne dominovali a postupné góly Chlebca, Wagnera i Hrivnáka napokon rozhodli o výsledku v prospech favorita. Skalica si pred nedeľou musí dávať pozor. Je na ostrí noža.

HBK 87 Skalica – ŠKB Izoglobal Martin                           1: 3 (1:0,0:1,0:2)
Góly: Rampáček – Chlebec, Wagner, Hrivnák
Na zápasy: 1:2

Rozhodovali: Bežo, Čačko

Hokejbalisti Žiliny si zachránili príslušnosť v play-off, keď zvíťazili nad Doprastavom najtesnejším rozdielom. Hrdinom duelu sa stal Slovák, ktorý vsietil jediný gól. Rozhodovalo sa pritom až v predĺžení. Bratislava vedie 2:1 na zápasy.

HBC Žirafa Žilina – LG TPS Doprastav BA           1: 0pp (0:0,0:0,0:0-1:0)
Gól: Slovák

Rozhodovali: Jančík, Baláž

Ružinov druhý raz zdolal Vrútky a je na najlepšej ceste za prekvapením vyraďovacej časti. O svojej výhre rozlodli Bratislavčania až v predĺžení. Do tretej tretiny síce domáci vstupovali s jednogólovým mankom, no napokon dokázali nepriaznivý vývoj zvrátiť a pripísať si druhé víťazstvo. Ujali sa tak vedenia v sérii 2:1.

RBK Hockey Ružinov – HBK Kometa Vrútky       4: 3pp (1:2,0:0,2:1-1:0)
Góly: Guráň, Križan, Polák, Šúrek – Kolčák, Čavajda, Lihan

Na zápasy: 2:1

Rozhodovali: Kollár, Neczli

Kežmarok v záverečnej časti takmer prišiel o výhru, no bojoval statočne až do konca. O svojom triumfe napokon východniari rozhodli v predĺžení. Znamená to, že v treťom kole až tri stretnutia rozhodli o víťazovi až v pridanom hracom čase.

MŠK Kežmarok – ŠK 98 Pruské                            2: 1pp (0:0,1:0,0:1-1:0)
Góly: Šlachtič, Baran - Gavač

Rozhodovali: Kováčik, Královič

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)