Švajčiarske víťazstvo sa zapíše do histórie


By joziva - Posted on 17 december 2014

"Mám taký pocit, že ani Kanade, ani Česku, ani Slovensku sme doposiaľ nedali viac ako tri góly," povedal slovenský tréner Švajčiarska Tibor Kapánek.

Švajčiari získali na turnaji troch krajín to, čo sa im zatiaľ nikdy nepodarilo. Skalp jedného z top tímov svetového ratingu. Výhra 6:5 nad Slovenskom sa pre Helvétov nerodila ľahko a bola aj poriadnym šokom. Veď ešte o deň skôr odchádzali hráči v červených dresoch so sedemgólovou nádielkou.

„Po predchádzajúcich zápasoch bolo posledné stretnutie psychicky aj fyzicky veľmi náročné. V hoteli sme si sadli a padli aj tvrdé slová. Chalani si to ale vzali k srdcu a pochopili, že nie sme iba na výlete,“ povedal pre hokejbal.cz slovenský tréner švajčiarskeho národného tímu Tibor Kapánek.

Tomu sa teda podaril husársky kúsok na úkor vlastnej krajiny, ktorú dlhoročne reprezentoval

„Proti Slovensko, ani Česku sa nedá hrať vyrovnané. My na to zatiaľ kvalitu nemáme. Keď máme šťastie, zachytajú nám brankári a na druhej strane, ak ho nemáme a gólman má slabší deň, nemôžeme uspieť. Takýto výsledok sme ale potrebovali. Je to vzpruha do ďalšej práce,“ hovorí Kapánek, ktorému vyšiel v záverečnom súboji v Plzni veľkolepý zvrat.

Vo švajčiarskom výbere tak bol veľký dôvod na radosť i oslavy. Tento duel sa zapíše do histórie miestneho hokejbalu.

Nad tímom z TOP 3 sme ešte nevyhrali. Mám taký pocit, že ani Kanade, ani Česku, ani Slovensku sme doposiaľ nedali viac ako tri góly. Vždy sme prehrali a to dosť vysoko. Je to pre nás prvý výhra takéhoto kalibru,“ pochvaľoval si Kapánek pre český hokejbalový server.

Švajčiari majú pred sebou veľkú výzvu. Práve oni budú totiž hostiť svetový šampionát. Príprava preto musí byť dôkladná.

„Do organizácie šampionátu veľmi nevidím. Všetko organizuje klub z Oberwillu. Nebojím sa toho a už teraz si myslím, že to budú po organizačnej stránke najlepšie majstrovstvá sveta,“ dodal na záver Tibor Kapánek, ktorý iba nedávno oslávil svoje 40-te narodeniny.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.