Švajčiar Hoffman: Sme so seba sklamaní


By Ján Ivančík - Posted on 25 jún 2011

"Ak budeme hrať ako v prvých dvoch tretinách so Slovenskom, zvládneme duel s Rakúskom i baráž," povedal pre TOPhbl.sk Sven Hoffman.

 

Švajčiarsky výber bude musieť bojovať o existenciu v A-kategórii MS. Rozhodla o tom prehra s Nemeckom. Deň predtým si však Švajčiarsko zmeralo sily s domácim Slovenskom a počas dvoch tretín nebolo ďaleko od veľkého prekvapenia. Slováci totiž viedli iba 1:0.

"Náš cieľ bol postúpiť do štvrťfinále, najlepšie ešte vyššie. Nepodarilo sa nám to, situáciu sme si ešte skomplikovali prehrou proti Nemecku. Teraz budeme v baráži. Budeme sa snažiť vypracovať si lepšiu pozíciu proti Rakúsku. o náš cieľ rozhocne nebol," povedal pre TOPhbl.sk brankár Sven Hoffman.

Hoffman podal proti Slovensku dobrý výkon, no napokon bol vystriedaný. "Plnili sme dobré defenzívne úlohy. Rezultát pre nás nebol veľmi prijateľný. Slováci boli omnoho lepší, no nepúšťali sme ich do výraznejších šancí. Potom dali pár zlepených gólov a my sme prehrávali o päť gólov. Výsledok zodpovedá priebehu hry, no pre nás nie je prijateľný," vrátil sa k duelu so Slovenskom Hoffman.

Tím zo Švajčiarska zatiaľ veľa dôvodov na radosť nemá, no so šampionátom vládne spokojnosť. "Na turnaji je skvelá atmosféra a vynikajúce podmienky pre hokejbal. Snažili sme sa vyhrať všetky zápasy, no nepodarilo sa nám to. Sme teraz v zlej situácii. Musíme hrať tak ako prvé dve tretiny proti Slovensku a následne môžeme svládnuť nie len súboj s Rakúskom ale i baráž," doložil Hoffman.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.