Štvrtý boj o korunu kráľa regionálnych líg je pripravený


By TOPhbl.sk - Posted on 28 október 2015

Víkend šampiónov 2015/2016 napíše už štvrté pokračovanie. Súboj o kráľa regionálnych líg je pripravený!

Tri úspešného zápolenia o titul kráľa regionálnych líg máme za sebou a v januári 2016 nás čaká ďalšie. Víkend hokejbalových šampiónov totiž nesmie chýbať a najlepšie tímy z celého Slovenska tak dostanú šancu zmerať si sily už po štvrtý raz!

Gajarská Arena 71 bude počas víkendu 30. a 31. januára 2016 svedkom ďalšej edície zaujímavých súbojov medzi poprednými tímami z regionálnych súťaží na Slovensku. Opäť je pripravených desať miesť pre desať TOP tímov, ktoré sa pobijú o titul kráľa regionálnych líg.

"Víkend šampiónov je tradícia a sme radi, že v januári budeme na ňu môcť nadviazať už po štvrtý raz. Každý rok je pre nás poučením o tom, čo treba zlepšiť a snažíme sa z každého ročníka poučiť. Vlani sme ako novinku zaviedli odmenu pre víťaza v podobe pamätných tričiek ale aj výsledkový servis, ktorý bol nahadzovaný online priamo počas zápasov. Obe novinky sa osvedčili a chceme ich zopakovať aj tento rok. Chystáme však i ďalšie novinky, aby sme sa opäť posunuli o krok vpred. Pevne verím, že sa nám opäť podarí privítať popredné slovenské tímy, ktoré si užijú podujatie a odohrajú vynikajúce zápasy, na aké sme v Gajaroch za posledné tri roky zvyknutí," vraví spoluorganizátor podujatia Ján Ivančík.

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2015/2016 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige. Novinkou štvrtého ročníka je, že súťaž, ktorá sa hrá systémom 3+1 môže byť zastúpená po dohode s organizátorom i výberom súťaže (v ktorom budú mať proporčné zastúpenie najlepšie ligové mužstvá), prihlásiť sa môže i víťaz súťaže hranej turnajovým systémom.

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie.

Počas turnaja bude, samozrejme, možné využívať plný komfort Areny 71 v Gajaroch. Pre mužstvá budú pripravené štyri šatne so sociálnymi zariadeniami, luxusná reštaurácia, bufet i hokejbalový obchod. Na spestrenie programu  je k dispozícii možnosť hrania stolného tenisu, streľby na bránku, posilňovne a podobne. Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti, ktoré budú do začiatku turnaja prezentované na TOPhbl.sk.

Súčasťou turnaja bude aj tento rok boj o Kráľa strelcov. Každý tím bude môcť nominovať jedného hráča, ktorý v priebehu nedele nastúpi do súťaže o zaujímavé ceny.

Vlani sa podarilo Farme Petržalka pretrhnúť skalickú nadvládu, ktorú si Záhoráci vytvorili v prvých dvoch ročníkoch turnaja. Kto sa stane novým držiteľom titulu kráľ regionálnych líg? Nechajme sa prekvapiť!

Postup na zasielanie prihlášok, ako aj propozície turnaja sa nachádzajú tu:
Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 30. a 31. január 2016

Dejisko: Arena 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. rozdiel skóre, 3. lepší vzájomný zápas, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb.

Bodovanie v skupinách: 2 body výhra, 1 bod remíza, v základných skupinách ostáva remíza po riadnom hracom čase v platnosti, nepredlžuje sa, ani sa nerozhoduje v nájazdoch.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: vlastné ubytovacie kapacity má i Arena 71. Organizátor pri žiadosti o ubytovanie v Arene 71 uprednostní skôr prihlásených záujemcov. V okolí je tiež viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Štartovné: 120€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť do 20. januára 2015)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Po začatí prvého stretnutia tímu na turnaji nebude možné na súpisku dopisovať ďalších hráčov. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov.

Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie (napr. súťaž o kráľa strelcov) – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.sk, redakcia@tophbl.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.