Štartujú majstrovstvá sveta, naši sa predstavia až v sobotu


By TOPhbl.sk - Posted on 19 jún 2015

Prinášame vám prehľad toho najdôležitejšieho, čo musíte o začínajúcich majstrovstvách sveta vedieť.

V piatok o 18:30 sa vo švajčiarskom Zug-u začína svetový šampionát mužov i žien slávnostným otvorením. Hneď na to, tede o 19:30 je na programe otvárací duel medzi domácimi Švajčiarmi a reprezentáciou Bermúd.

Počas piatku 19. júna až nedele 28. júna sa vo Švajčiarsku odohrá dvadsiatka zápasov v kategórii A, kde nastúpia i naši reprezentanti. Postupne skrížia hokejky s výbermi USA (sobota 20. júna o 19.00 h), Fínskom (pondelok 22. júna o 15.00 h), Pakistanom (utorok 23. júna o 10.00 h) a Portugalskom (streda 24. júna o 17.45 h). Majú tak šancu získať svoju tretiu zlatú medailu. Nasledovať budú kvalifikačné súboje o play-off a následne štvrťfinále. O tom najdôležitejšom, teda o medailových pozíciách sa bude rozhodovať v nedeľu. V ženskej kategórii sa odohrá 21 stretnutí.

Šampionát sa bude hrať na dvoch štadiónoch, pričom oba sa nachádzajú v tesnej blízkosti vedľa seba, v meste Zug. Pre návštevníkov je výhodné to, že sú iba šesť minút od vlakovej stanice i od centra meta. Bossard Arena je moderný štadión, ktorý zažil poslednú úpravu v roku 2010. Je domovským štadiónom hokejového tímu EV Zug, ktorý pôsobí v najvyššej švajčiarskej lige. Hneď vedľa tejto hracej plochy sa nachádza tréningová hala, ktorá bude druhým hracím ihriskom. Tá bola postavená v roku 2000. Aj na tomto klzisku sa však odohrávajú zaujímavé súboje nižších švajčiarskych líg a dokonca aj medzinárodné zápolenia. Bossard Arena je schopná poňať 7015 divákov, má osem + tri šatne. Vedľajšia plocha sa využíva aj na hranie curlingu, má kapacitu 1200 divákov a štyri + päť šatní.

Kanton Zug, ktorý je hostiteľom turnaja je významným ekonomickým centrom s mnohými medzinárodnými spoločnosťami. Je považovaný za akýsi medzistupeň medzi veľkomestským Zürichom a vidieckym centrálnym Švajčiarskom. Zug je mestečko s 26-tisíc obyvateľmi a modernou infraštruktúrou. Výhodou teda je, že hoci pri návšteve majstrovstiev sveta málo neminiete, rozhodne to nebude toľko, ako keď zablúdite do Zürichu alebo Ženevy.

Nominácia SR na MS mužov v hokejbale (19.-28. júna):

Brankári: Stanislav Petrík (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Ľubor Komenda (HBK HOKEJMARKET Skalica)

Obrancovia: Filip Titka, Ivan Káčer, Roman Bujdák (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Jozef Minárik (LG AZhokej Bratislava), Róbert Mikeska (HBK HOKEJMARKET Skalica), Dušan Danko, Pavol Blahut (obaja ŠHBK Ružinov)

Útočníci: Michal Hrivnák, Martin Kollár, Michal Ecker, Milan Beniač, Milan Ladiver, Marek Slovák (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Jakub Takáč (LG AZhokej Bratislava), Jaroslav Martinusík, Milan Rampáček (obaja HBK HOKEJMARKET Skalica), Ivan Škultéty, Lukáš Maděra (obaja ŠK 98 Pruské), Dominik Frkáň (HBK Kometa Vrútky), Boris Oravec, Libor Teplický (obaja MŠK Mimisolar Kežmarok), Ján Rímsky (ŠHBK Ružinov/HBT Vlašim)

Zloženie skupín na MS 2015 v hokejbale:

1. skupina: SLOVENSKO, Portugalsko, USA, Pakistan, Fínsko
2. skupina: Česko, Kanada, Švajčiarsko, Grécko, Bermuda

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.