Štart ako zo zlého sna, debut napokon skončil gólom


By Ján Ivančík - Posted on 26 november 2014

Karol Jankura má za sebou premiéru v českej extralige.

Ako sme pred časom informovali, popri pracovných povinnostiach v Česku sa Kežmarčan Karol Jankura dohodol na spolupráci s extraligovým tímom z Pardubíc. Na svoju premiéru si musel počkať. Zameškané dobiehal v pardubickom „béčku“ a cez víkend sa dočkal vytúženého prvého štartu v českej najvyššej súťaži.

„Štart to bol ako zo zlého sna. V 30. sekunde som vybehol na svoje prvé striedanie, prebehlo asi päť sekúnd a dostali sme gól. Myslel som si, že asi odpadnem. Našťastie, potom to šlo lepšie. Naša hra sa rozbehla a napokon som si v úvodnom štarte pripísal aj gól. Škoda len, že sme prehrali,“ hovorí pre TOPhbl.sk Karol Jankura.

Po takomto stretnutí je ťažké hovoriť o osobných dojmoch. Každý hokejbalista sa teší zo svojho prvého zásahu na novom pôsobisku i v novej lige, ale prehry mrzia vždy asi ešte o niečo viac.

„Povedal by som, že pocity zo zápasu sú zmiešané. Na jednej strane to bolo fajn, avšak veľmi mrzí prehra,“ hovorí šikovný Kežmarčan.

Prvý ligový gól si zaslúži aj oslavu. Ako je zrejmé aj z priložených fotografii, loptičku už má Jankura v depozite, príspevok do klubovej kasy ho ale neminie.

„Chalanov som zatiaľ nikam nepozýval. Mal som šťastie, že pokladník nebol na zápase,“ smeje sa Karol Jankura, ktorý si ale uvedomuje, že táto milá povinnosť si na neho počká: „Predpokladám, že ma to neminie a všetko mi zráta už v sobotu. Hráme totiž posledný domáci zápas.“

Na novom pôsobisku je často neľahké zapadnúť. Pre Slováka hrajúceho v Česku je výhodou aspoň to, že nemá pred sebou rečovú bariéru.

Myslím, že sa mi celkom podarilo zapadnúť. Partia je parádna, aj keď pár podpichovačiek je asi každý tréning. Prichádza to najmä od Dávida, nášho brankára. Pozná totiž pár chlapcov z Popradu a Kežmarku,“ pousmial sa pri hodnotení pomerov v novej šatni exkežmarčan.

Pardubice teda naposledy podľahli Prahe 1:2 a jediný gól strelil pri svojej premiére Slovák Karol Jankura. Ako hodnotil jeho výkon tréner. „Nuž, veľa sme sa nerozprávali. Na nejakú pochvalu nebol čas, ani priestor. Veď sme prehrali a to je dôležité,“ dodal na záver nášho rozhovoru debutant v českej extralige.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.