Ševčík o hre Francúzov: Ešte sa zohrávame


By Ján Ivančík - Posted on 20 jún 2011

"Pre nás je veľký úspech už to, že tu môžeme byť. Je to finančne veľmi náročné," povedal pre TOPhbl.sk Slovák Daniel Ševčík, hrajúci za výber Francúzska.

 

Francúzsko uspelo vo svojom prvom vystúpení na majstrovstvách sveta B-kategórie mužov. Zdolali Honk-kong rozdielom 2:1. Pre francúzsky hokejbal to je historický moment, ich amatérsky výber zdolal o poznanie skúsenejších hráčov z východu.

"Je to pekný pocit a veľký úspech, už i to, že sme prišli a dali sa dokopy. Chlapci sú viac-menej študenti. Každý hráč si platí tento turnaj sám. Zohnali sme pár sponzorov, no treba povedať, že je to veľmi finančne náročné," povedal pre náš web Daniel Ševčík, Slovák, hrajúci ya Francúzsko a na margo úvodného duelu doložil: "Tento prvý duel bol veľmi dôležitý. Sme radi, že nám to vyšlo a snáď to pôjde aj ďalej v tomto víťaznom duchu."

V úvodnej tretine mali navrch hokejbalisti Honkongu, i keď úvodný gól vsietili Francúzi. "Prvá tretina bola pre nás skôr zoznamovacia. Stretli sme sa deň pred šampionátom. Mali sme iba jeden tréning. Nie sme zohratí, stále iba naberáme skúsenosti. Pokúšali sme sa súpera zatlačiť a stálo pri nás i šťastie," vyjadril sa Ševčík.

Veľa problémov narobil neskúseným Francúzom i výborne chytajúci brankár súpera. "Súperov brankár nám vychytal veľa skvelých šancí, hral výborne. Dá sa povedať, že to bol vyrovnaný zápas až do konca," uznal skúsený hráč.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.