Šestnásťročná tradícia neupadne do zabudnutia, sedemnástym pokračovaním je NHbL


By Ján Ivančík - Posted on 09 apríl 2010

"Tento ročník sľubuje vysokú kvalitu. Mužstvá sa poctivo pripravujú. Momentálne nás ešte trošku trápi stav vedľajšej plochy ale do nedele vynaložíme maximálne úsilie a všetko pripravíme, aby sa mohlo začať," povedal pre fhbl.sk hlavný organizátor Martin Podlucký.

Už v nedeľu jedenásteho apríla začne sedemnásty ročník vynovenej Nitrianskej hokejbalovej ligy. Organizátori určili, že nepôjde o prvú sezónu ale v poradí sedemnástu.

"Jedenásteho apríla štartuje 17. ročník NHBL. Je to pokračovanie tradície, ktorá v Nitre pred rokmi vznikla," povedal pre fhbl.sk hlavný organizátor Martin Podlucký. Na margo predpokladanej kvality povedal: "Tento ročník sľubuje vysokú kvalitu, mužstvá sa poctivo pripravujú a snažia sa v rámci možností trénovať. Všetci sa veľmi tešíme na novú súťaž."

Prípravy na novú ligu neboli jednoduché. Napriek tomu sa organizátorom podarilo pripraviť všetko, čo kvalitný hokejbal potrebuje.

"Prípravy pokačujú aj v organizácii, momentálne nás ešte trochu trápi stav vedľajšej plochy, ktorá ešte nie je v stopercentnom stave. Do nedele však vynaložíme maximálne úsilie a plochu pripravíme tak, aby bolo všetko pripravené a aby sa mohlo začať všetko podľa plánu," vyslovil sa hlavný organizátor.

Keďže sedemnásty ročník bude pokračovaním po dlhej odmlke, je ťažko vopred hodnotiť kvalitu účastníkov. Mužstvá sú zložené najmä z partií, ktoré sa poznajú vo FHbL. Zmiešaním mužstiev tak došlo k vytvoreniu nových tímov. Martin Podlucký by mal byť ten najkvalifikovanejší na posúdenie kvality ligy:

"V tejto sezóne by som  za najväčšieho favorita pokladal tím TOP REAL 96 Nitra, ktorý  má vážne 'nadupaný' tím. Vysokú kvalitu zaručujú tradične Adler a Tasmanians (najmä  hráči Devils a Raffales z FHbL pozn. redaktora). Veľkou neznámou budú mužstvá HBT. Určite majú svoju kvalitu. Netreba podceniť ani kluby ako HBC Nokia Centrum , kde je veľa ostrieľanych borcov s množstvom skúseností. Tak isto Zoborskí Orli určite dokážu zamiešať karty a samozrejme nevyspitatelní FANS Nitra, ktorí zase viedli Novozámockú ligu. Čiernym koňom sútaže sú pre mňa hráči Rebels Nitra, kde hráva množstvo mladých chalanov, ktorých káder je vystužený skúsenejšími hráčmi. Máme tu aj hráčov Fleyrs. Tí bez pochýb svojou behavou hrou nikomu nič nedajú zadarmo a už veľakrát nás presvedčili o ich kvalite . Výber U 18 berie celú ligu ako kvalitnú prípravu na Majstrovstvá Slovenska ale určite chceme s týmto kádrom hrať kvalitné a vyrovnané zápasy," povedal Martin Podlucký. Práve on v zásade, podľa ktorej NHbL vychováva hlavne mládež pre hokejbal, vedie výber mladíkov v U18.
 
V prvý hrací deň sa uskutoční aj slávnostné otvorenie. "Slávnostné otvorenie je naplánované na nedeľu po prvom stretnutí o 10.00, kde sa zúčastnia aj významné osobnosti nášho mesta. Týmto chcem pozvať všetkých fanúšikov športu a zvlášť hokejbalu, aby sa prišli pozrieť na staronovú NHBL," zakončil Podlucký.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.