Česko: Vo finále vyzve Vlašim Kert Park Prahu


By Michal Runák - Posted on 09 máj 2012

 Naši západní susedia už poznajú zloženie finálovej dvojice.

Stali sa nimi Kert Park Praha a HBT  Vlašim. Pražania si ako víťaz základnej časti v semifinále poradili s tímom ELBA Ústí nad Labem 3:1 na zápasy. Práve ELBA šokovala v prvom kole Alpiq Kladno, doterajšieho vládcu českej hokejbalovej ligy. Posledný trojnásobný víťaz ligy sa teda musel so súťažou rozlúčiť, Pražania však ďaľšie prekvapenie, ktoré sa im Ústí chystalo pripraviť, už nepripustili.

V druhom semifinále si hokejbalisti Vlašimi poradili rovnako 3:1 na zápasy s Hradcom Králové. Hradec si naši diváci pamätajú z Bratislavy, na Euro Cupe pred dvomi rokmi tu triumfovali. 

Vo finále je papierovým favoritom klub z hlavného mesta, no Vlašim rozhodne nie je tímom, ktorý by sa mohol odpisovať. Po jeseni klub nabral posily a išiel rapídne hore. Do tímu prišli majster sveta Wróbel, či ex Kladeňák Topolánek. Svoju zrelosť dokazuje tento tím práve v play off a svoju cestu bude chcieť zavŕšiť titulom.

Prvé finále však budú hrať aj Pražania. Je teda jasné, že česká extraliga bude mať na pohári pre majstra vyryté úplne nové meno. Finálová séria začína už tento víkkend, 12. mája. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.