Český tréner Kadlec sa prebral z umelého spánku


By Ladislav Kováč - Posted on 30 december 2014

Lodivod českej reprezentácie i Kladna sa po desiatich dňoch prebral z umelého spánku a čaká ho dlhšia rekonvalescencia.

Tréner českej hokejbalovej reprezentácie  Drahomír Kadlec je z najhoršieho vonku a čaká ho dlhá rekonvalescencia.  V pondelok  29. decembra sa v prebral z umelého spánku, v ktorom ho lekári udržiavali desať dní vo fakultnej nemocnici v Prahe.

"Pre mňa to bol príjemný šok, vošla som do izby a Mirek sedel v kresle. Najkrajší vianočný darček pre celú rodinu," pre Kladenský denník s radosťou povedala manželka Martina Kadlecová.

Byvalý hokejový reprezentant Česka a nekompromisný obranca zavesil korčule na klinec po sezóne  2005/06. V nasledujúcom ročniku sa Drahomír Kadlec vydal na trénerskú dráhu a prijal ponuku hokejbalového tímu Alpiq Kladno, ktorý trénuje dodnes. Po kvalitnej a koncepčnej práci nového lodivoda prvé úspechy klubu na seba nenechli dlho čakať.

V roku 2008  Alpiq vyhral Český a Európsky pohár. V nasledujúcich troch sezonách hokejbalisti Kladna ovládli českú extraligu a získali tri tituly. Ďalší veľký triumf dosiahol tréner Kadlec s mužstvom Alpiqu  na  Svetovom pohári 2014, keď v dramatickom finále Kladno porazilo Skalicu  2:1 po predľžení.

Kadlec je v nemocnici od  20. decembra, keď mu v popoludňajších hodinách  zlyhalo srdce. Našťastie manželka Martina bola s ním a za pomoci rád záchrannej služby jeho srdce opäť naštartovala.

"V nejakých novinách chybne písali, že sa narodil 29. decembra, ale to sa o mesiac sekli. Ale svojim spôsobom mali pravdu, pretože dneska sa naozaj po druhýkrát v živote narodil. Je natoľko silný, že verím v jeho úplné uzdravenie," dodala pani Kadlecová.
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.