Česi obhájili titul majstra sveta, vo finále pokorili Kanadu


By TOPhbl.sk - Posted on 27 jún 2011

Český hokejbal opäť slávi úspech. Vo finále ťahala za kratší koniec Kanada.

Lepší vstup do finálového zápasu mali obhajcovia titulu Česi. V 3. minúte mal prvú veľkú šancu Roušal. Jeho bekhendovú strelu spomedzi kruhov Di Gironimo chytil. V 5. minúte však bol prikrátky na bombu Příhodu. Dve tutovky v tesnom slede spálil v 8. minúte Bacovský. O minútu na opačnej strane stálo pri Čechoch obrovské šťastie. Najprv prekonaného Heczka na bránkovej čiare zastúpila obrana, následnú dorážku Kanaďanov zastavila ľavá žrď. Česká prevaha mohla byť korunovná aj ďalšími gólmi, hlavne v presilovke v 12. minúte zovreli Kanaďanov. Gól však už nepadol.

V 19. minúte mohol náskok Čechov zvýšiť Wróbel. Vo svojom brejku sám na Di Gironima netrafil bránu. O dve minúty neskôr však Česi ukázali, aké je to jednoduché, keď sa to vie. Novák z vhadzovania na milimeter presne nabil Pospíšilovi a ten tvrdou ranou vymietol ľavý horný roh brány. Hokejbal sa hral v svižnom tempe. Šance mali aj Kanaďania, ale Heczka prekonali až v 23. minúte. Gilbert nádhernou zadovkou našiel Giustiniho a ten sám pred bránou nedal českému gólmanovi šancu. V 28. minúte Čechov postretlo ich typické športové "štěstíčko", strela Kruček pomaličky prepadla Di Gironimovi za jeho chrbát a Česi tak znovu viedli o dva góly. Za tohto stavu odchádzali tímy do šatní po druhej časti hry.

Kanada v záverečnej tretine nevedela nájsť recept na fantastickú českú obranu. V 33. minúte sám na bránu išiel Ryan, jeho strelu však na poslednú chvíľu zablokoval Příhoda. V 35. minúte na opačnej strane za kanadskou bránou zamestnával obrancov Kubeš. Svojou robotou vytvoril šancu pre Bacovského, no ten nedal. Kanaďania vystrelili v tretej tretine na bránku len päťkrát, Česi si vedenie strážili. Minútu pred koncom sa sám na Di Gironima rútil po Roušalovom vysunutí Kruček. Brankár Kanady jeho blafák vystihol. V záverečnej hre bez brankára Kanaďania už zápas nedokázali zdramatizovať a Česi tak obhájili titul majstrov sveta.

Kanada 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) Česká republika
Góly: 5. Příhoda (Bacovský), 21. Pospíšil (Novák), 28. Kruček (Kejř) - 23. Giustini (Gilbert)

Zostavy:

Česká republika: Heczko (Jirotka) - Pospíšil, Tyburec, Rejthar, Příhoda, Růžička, Kudela, Hrabica, Chmel M., Honický - Bacovský, Novák, Kubeš - Trčka, Wróbel, Hudeček - Kruček, Roušal, Kejř - Kypet, Chmel P., Topolánek - Bílý.

Kanada: Di Gironimo (Giffin, Barlow) - Parravano, Piccioni, Gosse, O´Keefe, Musto, Wild, Roy - Cerquiera, Lafortune, Hannan, Ryan, Russo, Labonté, Morello, Stinziani, Sparkes, Gilbert, Daniele, Kelly, Giustini, Fréchette, Daoust.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.