Čadca ešte nikdy nebola tak blízko k novému ihrisku ako teraz


By Ján Ivančík - Posted on 03 január 2018

Snaha Tomáša Urbaníka a ľudí okolo neho by mohla po rokoch dospieť do úspešného konca. V Čadci schválili rozpočet na rok 2018 a nechýba v ňom štedrá položka na nové ihrisko.

Vianoce boli v Čadci naozaj štedré. Dlho očakávaná túžba by sa už čoskoro mohla zmeniť na skutočnosť a hokejbalisti z Kysúc by sa mohli už onedlho tešiť z adekvátneho hokejbalového stánku.

Rok 2017 pritom bol z pohľadu Čadce naozaj krásny, ale i plný driny. Mužstvo zo severu Slovenska si vybojovalo titul vicemajstra v kategórii do devätnásť rokov, ale vypočulo si aj negatívnu správu od  Športovo-technickej komisie Slovenskej hokejbalovej únie, ktorá poukázala na stav chátrajúceho hokejbalového ihriska v Čadci pred play-off.

Situácia sa ale napokon vyvinula priaznivo a to najmä vďaka neutíchajúcej snahe Tomáša Urbaníka, predsedu Kysuckej hokejbalovej únie a občianskeho združenia Kysucký šport. Najmä vďaka jeho práci, vyzbieraným podpisom, nekončiacim rokovaniam a nespočetného množstva iných činností sa podarilo do rozpočtu mesta Čadca zahrnúť i položku pre výstavbu hokejbalového ihriska, a to v nemalom rozsahu.

„Naši hokejbalisti neboli nikdy bližšie k serióznemu hokejbalovému stánku, ktorý by vhodne reprezentoval lesk a slávu najúspešnejšieho slovenského kolektívneho športu, tak ako dnes. Podľa mňa boli využité všetky možné a dostupné prostriedky demokratického právneho štátu, aby sme sa k tomuto konštatovaniu dopracovali. Spomeniem podpísané Memorandum o spolupráci s Mestom Čadca, stovky ľudí podporilo hokejbalovú petíciu (akt občianskej angažovanosti), poslancami schválený rozpočetmesta Čadca so sumou 170.000 Euro pre hokejbalové ihrisko a aj slovo chlapa od primátora mesta, že sa naozaj začne s výstavbou, vyvolávajú pozitívne očakávania,“ píše sa v oficiálnom vyjadrení od Tomáša Urbaníka, ktorý ďalej pokračuje slovami: „Treba si však uvedomiť to najdôležitejšie. Bez investovanej energie, úsilia, talentu a schopností 21 chlapcov, Vicemajstrov Slovenskej republiky do 19 rokov, by sa toto všetko pravdepodobne nestalo. Ktovie prečo, ale je to tak, že nové ihrisko prichádza až po získanom úspechu.  Samozrejme sme za to veľmi radi a vďační. Zároveň sme pripravení pomôcť ako odborný konzultant, ale aj pri realizácií stavby. Ak sa dnes otvárajú brány MM arény v Krásne nad Kysucou, nech sa zajtra v Čadci môžeme tešiť z ďalšieho nového športoviska, kde budú pravidelne hrávať a rozvíjať svoj talent naše deti aj ich rodičia.“
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.